Dzwoń: +48 697-688-228

REWITALIZACJE - MUSISZ POCZUĆ TEN KLIMAT!

W Łodzi mamy ponad 300 fabryk z XIX wieku. Blisko 100 zostało zrewitalizowanych! 

Sam poczuj ten klimat!

 

REWITALIZACJE - MUSISZ POCZUĆ TEN KLIMAT!

 

KSIEŻY MŁYN

W 2005 roku australijscy inwestorzy rozpoczęli projekt zamiany pomieszczeń pofabrycznych w dawnej przędzalni Karola Schieblera w przestrzenie mieszkalne. Budowa loftów rozpoczęła się w 2007 roku a zakończyła w 2010 roku. Obecnie rewitalizowane są familoki jeden po drugim... Przestrzeń Księżego Młyna stała się obszarem artystycznym, gdzie można pospacerować, zakupić pamiątkę, napić się kawy czy zjeść ręcznie robione smakołyki. Ponadto znajduje się tutaj wiele pracowni artystycznych...

 

MANUFAKTURA

W dawnej fabryce Izraela Poznańskiego funkcjonuje od 2006 roku centrum handlowo-rozrywkowe. Idąc na zakupy można podziwiać ceglane mury dawnej fabryki, ale też zachwycać się przeszkloną fasadą centrum handlowego. W dawnych murach fabryki mieszkańcy spędzają wolny czas, zaspokajając potrzeby kulturalne, edukacyjne czy rozrywkowe. Manufaktura jest najczęściej odwiedzanym miejscem przez łodzian i turystów. Odwiedzający znajdą na terenie Manufaktury wiele atrakcji.

 

MONOPOLIS

Zespół Zakładów Przemysłu Spirytusowego "Monopol Wódczany". Dziś to przestrzeń o wielu funkcjach z klimatycznymi uliczkami, ciągiem restauracji tworzących kulinarny pasaż, przestrzenią muzealną i sceną teatralną oraz koncertową. Rodziny przyciągają przestrzenie zaprojektowane z myślą o potrzebach dzieci i zieleń w centrum, która pomaga w wyciszeniu i relaksie. To najciekawszy i najmłodszy łódzki obiekt w obszarze pofabrycznym potwierdzający, że dobra rewitalizacja zamienia historyczną perłę w piękny i komfortowy nowy kwartał miasta.

 

NOWE CENTRUM ŁÓDŹ

Po rewitalizacji obiektu dawnej elektrowni, trwającej od 2006 roku, w odtworzonych i odpowiednio przygotowanych obiektach powstała instytucja „EC1 Łódź – Miasto Kultury”.
W murach dawnej elektrowni znajdują się:
- Planetarium to najnowocześniejszy taki obiekt w Polsce i Europie Środkowej
- Centrum Nauki i Techniki EC1
- Narodowe Centrum Kultury Filmowej
- Łódź Film Commission
- Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej

 

PIOTRKOWSKA OFF CENTER

HollyŁódź i letnie kino, restauracje, puby i...biura, a także showroomy łódzkich artystów...

Koncepcja OFFa mieści w sobie działania z pogranicza kultury, sztuki, ekologii, zrównoważonego rozwoju oraz biznesu.
OFF Piotrkowska Center pobudza, intryguje i napędza do działań, którym niezmiennie przyświeca duch kreatywności. Tę rozumiemy jako bycie otwartym na rzeczy nowe.
Ulubione miejsce Łodzian, zwłaszcza w weekendowe wieczory!

 

BEFORE I DIE - PIOTRKOWSKA 217

Dawny kompleks Odlewni Żelaza Józefa Johna to ponad 8 000 m2 zapomnianej zabytkowej przestrzeni pofabrycznej. Główną ideą tego miejsca jest chęć współtworzenia hasła „Łódź – Kreuje!” poprzez stworzenie na terenie obiektu Strefy Kreatywnej. SK umożliwi wynajem powierzchni zdolnym, chcącym się rozwijać ludziom, którzy działają w sektorze przemysłów kreatywnych - z zakresu gastronomii, kultury, rozrywki i sztuki. Dodatkowo jest to miejsce wydarzeń, tj. wystawy, warsztaty, koncerty, festiwale oraz udostępnienie obiektu pod autorskie pomysły osób chcących współtworzyć pozytywną atmosferę.

 

OGRODY GEYERA - PIOTRKOWSKA 277

Ogrody Geyera, czyli dawne zakłady włókiennictwa Ludwika Geyera przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi, pięknieją z dnia na dzień. Rewitalizacja obejmuje teren o powierzchni 10,5 ha. Ogrody Geyera to kolejny zabytkowy kompleks poprzemysłowy w Łodzi, gdzie powstaną nowoczesne powierzchnie handlowe, biurowe, hotelowe i mieszkaniowe oraz placówki kulturalne.

 

PORT ŁÓDŹ - dla miłośników zakupów

Port Łódź jest jednym z największych centrów handlowo-usługowo-rozrywkowych w Europie i trzecim co do wielkości w Polsce (większe są Bielany we Wrocławiu i łódzka Manufaktura).
Organizowane jest wiele imprez (pokazy mody, konkursy, itd.).
W centrum Portu Łódź znajduje się patio, gdzie można spędzić czas na świeżym powietrzu. Jest także plac zabaw dla dzieci. Dostępny jest Port Łódź Junior, miejsce (rodzaj „figloraju”), gdzie rodzice mogą zostawić swoje pociechy. Port Łódź Junior jest bezpłatny.